Ohta v roce 2010

Této OHTY se zúčastilo 9 odvážlivců. Kteří utvořili dva silné kmeny. Proti nim nastoupilo 44 bojů a nějaké další nástrahy. Bohužel nedošlo na všech 44 bojů, ale i tak byl tento prodloužený víkend naplněn.

Cestou z nádraží měly tyto dva kmeny za úkol, pořídit fotografie z vyhlídky a náměstí, vymyslet si jméno pro kmen složená ze slabik jejich jmen či přezdívek a složit bojový pokřik. Jména i pokřiky se jim vydařily, bohužel pouze jeden pokřik se kříčel tak, že zněl a byl slyšet.

Když kmeny dorazily na Albertu, měli za úkol určit si priority věcí ve své výbavě. Původně to bylo vymyšlené tak, že se jim odebere 9 věcí které si určí jako nepotřebné. Bohužel někteří, kteří již byli na minulé OHTĚ začali ‚patchovat‘ a tak se nakonec vybralo devět věcí na různých pozicích. Tyto věco museli všichni pochopitelně odevzdat. A pak jsme se již pro lepší seznámení vydali na cestu kolem světa. Všichni si mohli vyzkoušet jak se zdraví v Grónsku, Chille, Francii, Tibetu, Novém Zélandě, Indii či Mexiku.

Grónsko: Eskymáci chodí kvůli věčné zimě celí zahalení do kožešin, a proto při pozdravu používají část těla, kterou jim oblečení nezakrývá-třou si láskyplně nos o nos.

Chile: obyvatelé Chile jsou často unaveni šplháním po horách své domoviny, a proto si při pozdravu navzájem kladou chodidla na chodidla a masírují se, aby ulevili svým bolavým nohám.Při velkých sympatiích lze pokračovat i proplétáním dolních končetin až ke kyčlím.

Francie: v minulých dobách byly francouzské ženy pečlivě střeženy svými manželi, a tak,chtěly-li si něco důvěrného pošeptat na rozloučenou, dotkly se navzájem tvářemi a první část onoho tajemství si zašeptaly do jednoho ucha, druhou do druhého.

Tibet: v této hornaté zemi lidé nosí na zádech těžké náklady, a proto se při setkání zdraví tak, že se k sobě otočí zády, opřou se o sebe a třou si svá namožená záda. Při zvláště příjemných setkáních následuje výměna horních částí oblečení.

Nový Zéland: obyvatelé Nového Zélandu jsou proslulí svým výborným čichem. Když se potkají, pozorně se navzájem očichají a snaží se postřehnout vůni toho druhého.

Indie: Indové věří, že každý člověk má na čele ještě třetí oko. Proto se při setkání jeden druhému zadívají do očí a postupně se k sobě přibližují hlavami, aby ono třetí oko spatřili.

Mexiko: Mexičané jsou proslulí svou srdečností. Při pozdravu položí svému protějšku ucho na hrudník a zaposlouchají se do tepu jeho srdce.

Sobota

Na Albertě bývá mrazivo, obzvláště pokud nemáte v čem spát, nebo spíte v cizích věcech. Naštěstí, kolem půlnoci dostali kmeny za úkol zabalit si vše a do dvou minut nastoupit před chatu. Po pohledu na hvězdy a krátké pauze před chatou jim bylo popřáno ‚Dobrou noc‘ a vráceny téměř všechny zabavené věci. Hvězdy zářily jak šílené a tak se přes noc dostavil mrazík, proto byla snídaně přesunuta k rybníku, kam už po ráno nějaké ty paprsky dojdou.

Na chvilku odbočím a napíši něco o jednotlivých bojích. Boje se dělili na losované a předem dané. Na ty losované si mohli kmeny vsadit a tím zdvojnásobit bodový zisk. Zisk z každého boje byl 1-3 body, při vsazení tedy 2-6 bodů. Kmeny mohli vsadit celkem 6x za celou OHTU. Na konci tohoto článku bude výsledná tabulka, kde vždy u kmene který si vsadil bude značka červíka.

Komín

Tento Boj byl předem časově dán a jeho úkolem bylo získat co nejvíce dřeva do kuchyně. Kmeny měli asi půl hodiny na to dotáhnout nějaké dřevo. Potom z něj měli nařezat a naštípat polínka, kterých měli postavit komín. Komíny byly oba vážně vysoké, ale chvilku před přeměřením oba dva z větší části spadly.

Kůly

Kmeny si nejprve museli z šesti hangárových kolíků vytvořit trasu a to tak že vždy zatloukli dva kůly těsně u sebe, po 60cm zatloukly další dva a pak znovu další dva. Potom si vždy jeden z kmene stoupl na první kůl, na znamení přestoupil na další ath. Pokud spadl nebo došel až na konec, nastoupil na kůly další z kmene.

Rouleta

Vítejte v baru ‚U Vočka‘. Tento boj byl předem časově daný a byl místo dopolední svačiny. Každý člen z kmene si mohl 3x zatočit ruletou. Pod každým číslem byla jedna přísada do kmenového koktejlu.

Přesné složení koktejlů jednotlivých kmenů si bohužel nepamatuji, vím akorát, že jeden měl koktejl v kterém byla mrkev, okurka, mlíko a citronka. A druhej měl převážně jablko, cukr, citron a dovršil to pepřem. Všechny ty koktejly tak nadchly, že si každý ze zbývajících přísad vybral dvě přísady, které se mu líbily a míchal se koktejl pro oba kmeny najednou. Jeho složení jsme už zachytili: 30 červů (+-), 3x dc mléka, 2x mořské řasy, 6 pl cukru, 3x mrkev, stroužek česneku prostě mňamina.

Koko

Tímto úkolem jsme asi dostali všechny účastníky (a to i ty, kteří nebyli na Ohtě poprvé). Kmeny dostaly za úkol ulovit si oběd. Vzadu na louce Světluška vypustila dvě staré slípky (pro ochránce: slípky strávili celý svůj dlouhý život na dvorku a tedy v klidném nestresujícím prostředí, kvůli Ohtě jim byl život prodloužen o dva týdny, jelikož už byly určené na pekáč) kmeny měli za úkol si je odchytit.

Poté dostali na výběr, buď si je připraví k obědu, nebo mají hodinu na to je jít do vsi vyměnit za oběd (polévka, hlavní chod) pro celý kmen. Oba kmeny se naštěstí rozhodli tak jak jsme doufali a tak se jim k zážitkům z Ohty přidala i zkušenost se zpracováním slípky.

Bludiště

K této chvilkové disciplíně jsme použili střediskové deskové bludiště. Jedna strana blidiště byla položena na stůl a za druhou jí chytil vždy jeden človíček z kmene a měl za úkol co nejdříve dostat kuličku do díry. Nastala nám tu zajímavá situace, kdy kmen MAMAŠUTĚJ měl tři nejlepší časy, ale bohužel i jeden nejhorší a tak tento boj prohrál.

Vogby

Hurá na vodní hrátky. Vodních disciplín jsme měli připravenou celou řadu, bohužel řízením dobrých duchů Ohty byl tento boj jako jediný vylosován. V rybníce byla zakotvena obruč a úkolem kmenů bylo se do ní trefit. Pochopitelně jeden kmen se snažil košům toho druhého kmene zabránit. Bylo dovoleno cokoliv.

Lano

Vždy proti sobě nastoupil jeden a jeden z každého kmene, stoupl si na lavičku a chopil se lana. Na znamení se snažil protivníka stáhnout z jeho lavičky. Když se všichni vystřídali přidali jsme nové pravidlo a sice že lano leželo na lavičce a na znamení ho museli chytit a pak se teprve snažit navzájem stáhnout.

Výbušnina

Vždy jeden z kmene se postavil do nějaké polohy, my jsme ho trochu upravili a takto postavený představoval výbušninu. Úkolem kmene bylo ho přenést tak, aby nezměnil svůj tvar.

IQ2

Rozhodli jsme se taky trošku potrápit mozkové závity účastníků Ohty. Kmeny dostali celkem 16 kartiček ve čtyřech barvách se čtyřmi znaky. Úkolem bylo je poskládat 4×4 tak aby se v každém sloupci a každé řádce v vyskytovala každý barva a každý znak pouze jednou.

Brčka

Ve vzdálenosti asi 15ti metrů od soutěžících byly do země zapíchány brčka. Brček bylo vždy o jedno méně než hráčů. A tímto způsobem byly postupně hráči vyřazováni. V každém kole vybíhali z jiné polohy a ěželi jiným stylem.

Stan

Není nic jednodužšího než si ve skupině 4-5 lidí postavit společný stan. Hůř se staví ve skupince postižených. Někdo byl bez ruky, někdo bez nohy, někdo neviděl, někdo nemluvil…..

 

 

Neděle

Nedělní ranní rocvička byla jen tak na rozhýbání. Úkolem bylo vyběhnout na Krvomlýn a tam spáchat fotku. A tak se naše hrdiné kmeny v doprovodu Barbuchy vydali do kopce.

Trubka

Klasický boj na krátkou chvilku relaxace. Předávání trubky (v jiném provedení se mu říká také kačeří běh), v druhém kole se předávala PETka a pokud šla víčkem napřed tak se přebírala pusou.

Sumo

Jeden z nejdrsnějších bojů Ohty. Je to asi jediný boj při kterém se skutečně účastníci mohou navzájem zranit. Teda obzvlášť pokud je jeich protivník Gumí 🙂 (sorry to jsem si nemohl odpustit). A wo co vlastně go? Nastupuje vždy jeden z každého kmene, stoupne si do středu kruhu a je přivázán dlouhým lanem (o něco kratším než půměr kruhu) k protivníkovi stojícímu zády k němu. Vně kruhu jsou umístěny trubky, na znamení se bojovníci rozeběhnou pro svou trubku.

V tomto boji doslova exceloval Metjů, protože ten jak se dostal na všechny čtyři tak ho neměl šanci nikdo přetáhnout. Dokonce jednou padl i na záda a z téhle polohy se dovedl přetočit na čtyři a stejně byla trubka jeho.

Puzzle

Naše puzzle spočívalo v tom, že jeden z kmene měl za úkol navigovat (svázané a slepé dvojice) ve sbírání dílků puzzle a puzzle pak skládat. Celkem tedy byly v poli 4 dvojice přivázány zády k sobě a zbavené zraku. Dílků puzzle byl asi 10 kousků pro každý kmen. A tak ovládání svých dvojic, které byly v poli s dvojicemi protivníka bylo značně náročné. Ale nevím jestli náročnější než samotné skládání.

Tank

Tento boj jsme našli kdysi ve Skautském světě a furt jsme to chtěli vyzkoušet, no a kde jinde to zkusit když ne na Ohtě. Kmeny představovaly pás tanku a museli popojet velmi krátkou vzdálenost.

BOJE OMAMIPEPO MAMAŠUTĚJ
1 Sumo 1
2 Brčka 3
3 Houpy 1
4 IQ 1 1 3
5 Bahýnko neuskutečněno
6 Kruh 1 3
7 Pochodeň neuskutečněno
8 Kůly 1
9 Guma 1 neuskutečněno
10 Guma 2 neuskutečněno
11 Písmenka 1 3
12 Vogby 1 3
13 Vodaři neuskutečněno
14 Praky neuskutečněno
15 Bludiště 3 1
16 Matematika 3 1
17 Zácpa 3 1
18 Puzzle 3 1
19 IQ 2 3
20 Kýblíčky neuskutečněno
21 Hrnce 1
22 Paměť neuskutečněno
23 Polštáře 1 3
24 Pařáty 3 1
25 Vazba neuskutečněno
26 Trubka 1
27 Tank 1
28 Útěk z vězení neuskutečněno
29 Pád důvěry neuskutečněno
30 Stan 3
31 Výbušnina 1 3
32 Fekál neuskutečněno
33 Houkej 3
34 Led 3 1
35 Lano 3 1
36 Gun 1
37 Potrubí 1
38 Záchrana psa 1 3
Komín 3 1
Dražba mňamek 2 2
Vejce neuskutečněno
Rouleta 2 2
Lovci a sběrači 2 4
Koko 2 2
Krmení otesánka neuskutečněno

 

Příspěvek byl publikován v rubrice fotogalerie, historie. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.